(Tento český text je zkráceným překladem oficiálního letáku přibalovaného k dodávce preparátu Vetom 1,1.
Překlad není pořízen lékařem ani biologem. Bez záruky. Viz též informace v závěrečné poznámce.)
Poslední redakce textu: 13. listopadu 2009
Z kapitoly „Vše o preparátu“ |
Bakterie Bacillus subtilis kmen VKMP V 7048 a Bacillus licheniformis kmen VKPM V 7038 jsou extrahovány z půdy v ekologicky čistém kraji Sibiře. Bakterie Bacillus subtilis kmen VKMP V 7092 byla získána z Bacillus subtilis kmen VKMP V 7048 cestou plazmové modifikace, která ji činí způsobilou produkovat interferon 2-alfa-leukocytární lidský.
V lidském organismu je tento typ interferonu produkován leukocyty a lymfoblasty při virové infekci nebo jako odpověď na infekci syntetickým polyribonukleotidy. Je faktorem nespecifické rezistence organismu. Hraje kontrolně-regulační roli v zachování homeostázy v lidském organismu a má následující základní typy aktivity:
Probiotika místo antibiotik |
Při léčbě infekčních nemocí se do organismu člověka nebo zvířete obvykle vpravují antibiotika, která bez rozdílu ničí všechny bakterie; o tom svědčí už sám název (antibio = proti životu). Pro antibiotikum jsou všechny mikroorganismy bez výjimky agresory. Podobně působí cytostatika či ozařování při léčení onkologických nemocí; ničí všechny buňky bez rozlišení, které jsou životodárné a které degenerované. Při léčbě virových nemocí (AIDS) se nasazují virostatika, která mohou pouze ztěžovat rozmnožování virů. Při léčení astmatu, alergií a některých autoimunních nemocí (některá ze složek imunitního systému reaguje na struktury organismu vlastní, které tím poškozuje. Příkladem autoimunitního onemocnění je roztroušená skleróza, revmatoidní artritida nebo Sjögrenův syndrom; pozn. překl.) je imunitní systém neustále potlačován kortikoidy a dalšími blokátory, což nakonec otevírá cestu jiným nemocím.
Kultivary bakteriálních kmenů Bacillus Subtilis a Licheniformis v podobě aktivních látek preparátů série VETOM jsou mimořádně stálé a aktivně vytlačují množství nebezpečných mikroorganismů z tenkého i tlustého střeva. Do střeva, kde působí v průběhu měsíce, se do dostávají pouze skrze žaludek. Bakterie jsou svého druhu „bioreaktorem“, který produkuje fermenty, aminokyseliny, vitamíny a bakteriocyty, které podobně jako antibiotika neutralizují choroboplodné zárodky. Při tom však nevzniká ani návyk na ně, ani vedlejší účinky, jež jsou typické pro používání chemických antibiotik. Naopak, jsou schopny odstranit už vyvinutou rezistenci, očistit stěny střeva, obnovit biologickou rovnováhu střevní mikroflóry a stimulovat celý imunitní systém. Pouze VETOM 1.1 dokáže kromě toho aktivizovat produkci interferonu, který preventivně zamezuje rozmnožení virů a označuje infikované buňky v organismu.
Hlavní přednosti |
Vetom 1.1 má formu bílého, suchého, jemně krystalického prášku bez vůně a zápachu, sladké chuti, lehce rozpustného ve vodě. Doba použitelnosti je 2 roky.
Preparát se skládá z těchto komponent:
probiotické mikroorganismy Bacillus subtilis;
kmen VKPM V 7092 v plnivu - kukuřičný extrakt;
škrob bramborový, sacharosa
Interferon alfa-2-leukocytní lidský, který je vyráběn bakteriemi, se dostává do krevního oběhu skrze stěny trávicího traktu (žaludečně-střevního) a brání, aby viry infikovaly buňky, mění vlastnosti buněčné membrány, zabraňuje přilnutí (adhezi) a proniknutí viru dovnitř buňky. Iniciuje syntézu řady specifických fermentů, narušuje syntézu virové RNK (RNA) a virových bílkovin v buňce. Mění cytoskelet membrány buňky, metabolismus, zabraňuje proliferaci (bujení, vytváření novotvarů) rakovinových buněk. Skýtá modulované působení na syntézu některých onko-genů, přiváděje do normalizace neoplastické transformace buněk a inhibuje (zpomaluje či zastavuje) nádorový růst. Stimuluje proces prezentace antigenu imunokompetentním buňkám, moduluje aktivitu killerů, které jsou součástí protivirové imunity.
Je-li zaváděn perorálně začíná preparát působit po několika hodinách od jeho přijetí. Modulace aktivity killerů je sledována po 10 dnech od příjmu preparátu. Je vylučován hlavně ledvinami při filtraci v klubíčkách.
Fermenty produkované bakteriemi napomáhají aktivnějšímu trávení rostlinné i živočišné potravy, zajišťují kvalitnější výživu organismu v době používání preparátu. Tyto fermenty napomáhají obnovení funkcí stěn trávicího traktu (žaludečně-střevního), což umožňuje biologicky aktivním a výživným látkám dostávat se bez překážek do krevního oběhu, a dále posilují eliminaci a detoxikaci xenobiotik různého původu (toxinů patogenních mikroorganismů, pesticidů, produktů života buněk organismu a dal.) Normální práce stěn trávicího traktu napomáhá profylaxi mnohých chronických onemocnění.
Důsledkem života bakterií Bacillus subtilis (rekombinovaného kmenu VKPM 7092) v trávicím traktu je normalizace druhového složení střevní mikroflóry, včetně lakto- a bifidobakterií. V trávicím traktu se podstatně umenšuje počet možně-patogenních mikroorganismů - různých druhů proteus (původce infekcí močového ústrojí; pozn. překl. zdroj), stafylokoků, streptokoků a taktéž patogenních kmenů střevní bakterie (Escherichia coli, její patogenní druhy způsobují střevní onemocnění, někdy i onemocnění dolních močových cest či pohlavního ústrojí /záněty/; nákaza může proběhnout i při nepřirozeném pohlavním styku; léčení antibiotiky je velice složité, dlouhé používání širokospektrálních antibiotik může mít za následek dysbakteriózu, dysbiózu - syndrom narušení rovnováhy střevních mikroorganismů; pozn. překl. zdroj nebo populárně zde)
Nemocným trpícím zhoubnými nádory preparát obnovuje imunitu po operativním zásahu, kúrách terapie ozařováním a chemoterapii, zmenšuje toxické projevy v průběhu léčení a po něm. Zesiluje kladné působení některých chemopreparátů - antimetabolit a snižuje jejich toxické a imunodepresivní působení.
Normalizuje úroveň bilirubinu, transaminaz a dalších fermentů v krvi, celkový tonus organismu.
Dosažený efekt záleží na četnosti příjmu preparátu. Nežádoucí efekty při předávkování preparátem nebyly zaznamenány.
Nejefektivnější použití preparátu - s cílem profylaxe - je v průběhu roku 1 - 2 kúry trvající 10 dnů.
Používají jej pro korekci, obnovení a zachování mikrocenosy (společenství mikrobů) střeva při disbakteriózách a také po léčebné kúře antibiotiky. Preparát může být použit jako doplňkový prostředek při infekčním průjmu.
Je vhodný jako pomocný prostředek při léčení širokého spektra virových onemocnění, např.: hepatitidy A, B, C v nechronické formě. Je-li forma hepatitidy chronická, hodí se preparát jako doplňkový prostředek; herpes - různá lokalizace (genitální, pásový a dal.), encefalitida; chřipka a akutní respirační virová onemocnění citomegalovirová infekce.
Doporučení při aplikaci preparátů ze série Vetom |
Vetom 1.1 je určen pro profylaxi ale i pro korekci imunodeficitních stavů:
Proti syndromu chronické únavy
V onkologii (jako stimulátor krvetvorby a při léčbě pro zesílení efektu preparátů).
Preparát začíná působit po 15 - 20ti minutách po užití. Úspěšně ho možno spojovat se všemi vakcínami a zesiluje jejich efektivitu.
Standardní schéma doporučených profylaktických kúr pro zdravé lidi je - čtyři pětidenní kúry za rok: první kúra začátkem února, druhá uprostřed března, třetí uprostřed srpna, čtvrtá koncem září. Dávkování pro tyto případy: po jedné standardní dávce (5 g) čtyřikrát denně v závislosti na hmotnosti člověka; po dvou standardních dávkách (10 g) čtyřikrát denně ať přijímají lidé těžší než 80 kg.
Používání preparátu umožňuje, že se člověk cítí lépe, zbavuje „únavového syndromu“, zvyšuje pracovní schopnosti a významně snižuje riziko vzniku vážné disbakteriozy, která většinou kulminuje v těchto periodách.
Doporučené léčebné kúry jsou vypočítány pro člověka s počátečními symptomy onemocnění, nikoliv tedy pro stádia kompenzace (v horším případě dekompenzace).
Pokud v době první kúry člověk nepociťuje zaznamenatelné změny svého stavu, ale nemoc trvá, pak to může značit buď to, že při následující kúře je potřeba zvýšit dávku, nebo o to, že je nutno použít jiné léčebné prostředky.
V každém případě se doporučuje po šesti týdnech opakovat kúru podle následujícího schématu: první dva dny: 4-krát až 6-krát denně, následující dva dny: 3-krát až 4-krát denně, ostatní dny kúry (ne delší než 10 dní): dvakrát denně (ráno a na noc).
Podle nashromážděných zkušeností se doporučuje - paralelně s kúrami užívání preparátu Vetom 1.1, 2, 3, 4 a v přestávkách mezi nimi - pít čaje z bylinkových směsí dle tohoto principu: nemocná játra - žlučopudné, střevo - střevní směs, plíce - směs pro horní cesty dýchací, ledviny - urologický (resp. ledvinový) čaj apod. Pomáhá to rychleji vyplavit z organismu toxiny a usazeniny nashromážděné v těchto orgánech. Léčebný proces pak probíhá efektivněji.
Při užívání preparátu je někdy možno pozorovat: |
1.) Při terapii lze někdy sledovat zesílení nemoci - vznikají bolestivé pocity v různých orgánech.Pravděpodobně přichází bolestivý signál z míst lokalizace „chronických defektů“.
V takovém případě je žádoucí postoupit vyšetření na odpovídajícím lékařském středisku a dle výsledku vyšetření přijímat opatření k léčení chronického onemocnění.
2.) Přijímá-li se preparát perorálně (ústně) vzniká někdy průjem nebo zácpa; nakonec však prakticky vždy vyměšování normalizuje.
Tento projev je spojen s procesem normalizace mikrobocenosy v trávicím traktu. Jeho různorodost (nepředvídatelnost) je dána mnohorodostí mikrobiotických společenství v trávicím traktu u jednotlivých lidí, a následně nejednoznačnou reakcí organismu na provádění terapie.
3.) Často je sledována změna barvy a zápachu moči, zápachu a intenzity vylučování potu.
Tento efekt je způsoben intenzivním vyplavování toxinů z organismu (produkty rozpadu škodlivé mikroflóry, produkty buněčného metabolismu organismu atd.)
Po ukončení léčebné kúry má být moč průhledná, bez viditelných přísad a bez ostrého zápachu. Není-li dosaženo tohoto výsledku, je třeba provést vyšetření, není-li přítomná chronická nemoc, v odpovídajícím zdravotnickém ústavu.
4.) Jindy se při procesu terapie na kůži objeví osypání v podobě malých pupínků (jemná vyrážka). Pravděpodobná příčina tohoto jevu je nadmíru aktivní vylučování toxinů přes kůži. V rámci procesu terapie vyrážka vždy pomine.
5.) Bylo zaznamenáno, že v procesu terapie a nějakou dobu po ní se při přijetí alkoholu podstatně obtížněji objevuje efekt opilosti, efekt „kocoviny“ není prakticky nikdy (zvláště se to týká preparátů založených na principu užívání bakterie Bacillus subtilis kmene VKPM V 7092).
Praktická doporučení |
1.) Terapii preparáty založenými na bakterii Bacillus subtilis kmen VKPM V 7092 pro zdravé lidi je žádoucí provádět podle schématu: četnost - nejméně 5 až 7 dávek denně. Trvání kúry - 10 dnů.Různé prodávané formy preparátu umožňují uvádět bakterie do organismu:2.) Pro těžce nemocné je žádoucí zvýšit četnost užívání až desetkrát i více. Délka užívání - 10 dní.
3.) Pro onkologicky nemocné nastupuje základní léčebný efekt po 10 dnech průběžného užívání. Doporučená kúra trvá 20 dní. Je to spojeno s tím, že po deseti dnech užívání preparátu se v krvi mnohonásobně zvýší koncentrace buněk Nk killerů. U zdravých lidí může tento jev vyvolat autoimunitní reakci. U nemocných onkologickými chorobami je to mocný léčebný efekt.
4.) Nemocní cukrovkou (diabetici) musejí být opatrní při volbě četnosti užívání. V první etapě je žádoucí přijmout jen jednu dávku. Pokud v průběhu 1 - 2 hodin nevznikly nežádoucí pocity (reakce), možno přijmout druhou dávku a tak i nadále. Preparátů založené na principu bakterie Bacillus subtilis kmene VKPM V 7092 totiž vyvolávají podstatné snížení koncentrace cukru v krvi, což může u diabetiků vést ke kómatu. Po ukončení desetidenní kúry je potřeba přijímat preparáty založené na principu bakterie Bacillus subtilis kmene VKPM V 7048 a Bacillus lichenifornis kmen VKPM V 7038. Četnost užívání je nutno zvolit - orientujeme se při tom dle pocitů (reakcí) a dle dynamiky poklesu koncentrace krevního cukru. Maximální terapeutický efekt ze dvou posledních uvedených bakteriálních kmenů náleží Bacillus lichenifornis kmen VKPM V 7038 (viz tabulka).
5.) Způsob uvádění mikroorganismů do organismu má podstatný význam pro dosažení maximálního terapeutického efektu.
Probiotika série Vetom |
Četnost přijímání Vetomu 1.1 je přímo závislá na stavu organismu člověka.
Pro zdravé lidi je doporučená četnost užívání Vetomu 1.1: 2 až 3 dávky (jedna dávka = jedna čajová lžička nebo jedna kapsle) za den v průběhu deseti dní.
Ve stavu nemoci (vleklém či chronickém průběhu akutních střevních infekcí; trvalé střevní dysfunkci nediagnostikované etiologie; nespecifikovaném vředovém horečnatém střevním onemocnění; chronických horečnatých /zánětlivých/ střevních nemocích a zánětech tenkého střeva /kolit, pozn. překl., viz zde/; vředové nemoci žaludku a dvanáctníku; dysbakteriozách různé etiologie, včetně těch, které jsou vyvolané aplikací antibiotik; různých zápalech /zánětech/ rozličných systému a orgánů; onemocnění dýchacích cest, astmatu, alergiích, nemoci z ozáření, miastenia /m. gravis, patologická svalová slabost/, potíže s pohybem, roztroušené skleróze, artritidě, borrelioze aj.) Četnost užívání je potřeba zvýšit na 7 - 10 dávek denně v průběhu deseti dnů. Při onemocnění rakovinou je nutno užívat Vetom 1.1 průběžně.
Nevyvolává návyk.
Pro očistu tenkého a tlustého střeva
Nutné je aplikovat Vetom 2 (prášek) a Vetom 4 (prášek) dle výpočtu: půl gramu Vetomu 2 a půl gramu Vetomu 4 na 1 kg vaší váhy (toto je potřeba si ověřit dle oficiálních materiálů o Vetomu; podle informací v přednášce se jedná o 50 mg na 1 kg váhy organismu - čili 5 g na 100 kg váhy, což je obvyklé dávkování; pozn. překl., viz mp3 níže).
Vetom 1.1
Biologicky aktivní látka Vetom 1.1 se aplikuje jako doplňkový zdroj probiotických mikroorganismů.
Ozdravný efekt je zabezpečen vlastnostmi bakterií Bacillus subtilis, které se rozmnoží hlavně v tlustém střevu a produkují: proteolytické, amylolytické, celulozolytické fermenty; interferon a-2-leukocytní lidský; bacitraciny (baktericidně působící; zde), potlačující růst a rozmnožování patogenní a možně patogenní mikroflory; další biologicky aktivní látky. Tento proces má za důsledek, že se mikrobiotické složení ve střevech transformuje do odpovídající přirozené normy, očišťují se střevní stěny od nestravitelných zbytků potravy, což napomáhá aktivnímu vylučování toxinů z organismu a nerušenému přísunu biologicky aktivních a výživných látek. Působením Vetomu 1.1 se normalizuje: trávení, vstřebávání a metabolismus železa, vápníku (kalcia), tuků, bílkovin, uhlovodanů, triglyceridů, aminokyselin, dipeptidů, cukrů, solí žlučových kyselin; kyselost prostředí v žaludečně-střevním traktu. Vetom 1.1 stimuluje proces, při němž si organismus vyrábí endogenní interferony, což zajišťuje optimální funkci imunního systému.
(Obsahuje bakterie Bacillus subtilis kmen VKMP V 7092.) Dávkování je přímo zvislé na zdravotním stavu člověka. Pro zdravé lidi doporučeno 2 - 3 dávky denně po dobu 10 dní. V nemoci 7 - 10 dávek denně po dobu deseti dnů (v případě rakoviny nutno užívat průběžně). (Tento odstavec doplněn z oficiální webové stránky Vetomu.)
Vetom 1.1 má zvláštnost - není žádoucí pro zdravého člověka užívat jej déle než 10 dnů. Zvyšuje se pak totiž počet tzv. „killerů“, může nastat autoimunní reakce organismu; u zdravého člověka je to nežádoucí - tělo zabíjí své vlastní buňky, ale v případě léčení např. rakoviny je to naopak vysoce žádoucí efekt - killery především ničí rakovinnové buňky; pro nemocné rakovinou nastupuje léčebný efekt až po deseti dnech, a pak při užívání Vetomu měsíc, dva, tři (pozn. dle přednášky odborníka vyvíjejícího Vetom, viz mp3 níže).
Vetom 2
Imunostimulantně, baktericidně, fungicidně a protichlamydiosně aktivní, také se schopností stimulovat práci tlustého střeva (normalizovat). Používá se pro korekci, obnovení a zachování mikrocenozy střeva při dysbakteriozách a také po kúře léčení antibiotiky. Preparát odstraňuje hnilobné procesy v tlustém střevu, a proto je nasazován, je-li přítomen nepříjemný zápach z úst a při pocení. Preparát používají jako profylaktický i léčebný prostředek při cirrhose jater, střevních zánětech (kolity), gastroenterokolitech, zácpě, dyzenterii, gastro-vředových onemocněních; v souvislosti s tím je možno jej použít jako profylaktický doplňkový léčivý prostředek při tvrdnutí jater. Preparát tlumí a růst a rozmnožování chlamydií.
(Obsahuje: probiotické mikroorganismy Bacillus subtilis kmen VKMP V 7048 a Bacillus licheniformis kmen VKPM V 7038.) Dávkování: pro zdravé lidi 2 -3 dávky za týden, užívat průběžně. Při nemoci 7 - 10 dávek denně. (Tento odstavec doplněn z oficiální webové stránky Vetomu.)
Vetom 3
Biologicky aktivní látka Vetom 3 je doporučena jako doplňkový zdroj probiotických mikroorganismů.
Ozdravný efekt zajišťují vlastnosti bakterií Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis, které se rozmnoží hlavně v tlustém střevu a produkují proteolytické, amylolytické, celulozolytické fermenty, biologicky aktivní látky tlumící růst a rozmnožování patogenní a možně patogenní mikroflory. V důsledku tohoto procesu se ve střevě normalizuje mikrobiotické složení do odpovídající přirozené normy; očišťují se střevní stěny od nestravitelných zbytků potravy, což napomáhá aktivnímu vylučování toxinů z organismu a nerušenému přísunu biologicky aktivních a výživných látek. Působením Vetomu 3 se normalizuje: trávení, vstřebávání a metabolismus železa, vápníku (kalcia), tuků, bílkovin, uhlovodanů, triglyceridů, aminokyselin, dipeptidů, cukrů, solí žlučových kyselin; kyselost prostředí v žaludečně-střevním traktu. Vetom 3 stimuluje proces, při němž si organismus vyrábí endogenní interferony, což zajišťuje optimální funkci imunního systému.
(Obsahuje: Bacillus subtilis kmen VKMP V 7048.) Dávkování a četnost jsou přímo zvislé na stavu organismu člověka. Pro zdravé lidi doporučeno 2 - 3 dávky za týden, užívat průběžně. V nemoci 7 - 10 dávek denně. (Tento odstavec doplněn z oficiální webové stránky Vetomu.)
Vetom 4
Ozdravný efekt zajišťují vlastnosti bakterií Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis, které se rozmnoží hlavně v tenkém střevu a produkují proteolytické, amylolytické, celulozolytické fermenty, biologicky aktivní látky tlumící růst a rozmnožování patogenní a možně patogenní mikroflory. V důsledku tohoto procesu se ve střevě normalizuje mikrobiotické složení do odpovídající přirozené normy; očišťují se střevní stěny od nestravitelných zbytků potravy, což napomáhá aktivnímu vylučování toxinů z organismu a nerušenému přísunu biologicky aktivních a výživných látek. Působením Vetomu 4 se normalizuje: trávení, vstřebávání a metabolismus železa, vápníku (kalcia), tuků, bílkovin, uhlovodanů, triglyceridů, aminokyselin, dipeptidů, cukrů, solí žlučových kyselin; kyselost prostředí v žaludečně-střevním traktu. Vetom 4 stimuluje proces, při němž si organismus vyrábí endogenní interferony, což zajišťuje optimální funkci imunního systému.
(Obsahuje: Bacillus licheniformis kmen VKPM V 7038.) Dávkování a četnost jsou přímo zvislé na stavu organismu člověka. Pro zdravé lidi doporučeno 2 - 3 dávky za týden, užívat průběžně. V nemoci 7 - 10 dávek denně. (Tento odstavec doplněn z oficiální webové stránky Vetomu.)
Poznámka
Preparáty Vetom 1.1, Vetom 2, Vetom 3 a Vetom 4 jsou stejné, co se týče podstaty působení. Jako aktivní princip jsou v nich však použity odlišné mikroorganismy, které jsou aktivní v rozličných oddílech střeva a produkují do svého okolí rozličné spektrum biologicky aktivních látek. Proto se jejich působení na organismus člověka ve výsledku vzájemně liší. Aby bylo dosaženo maximálního efektu kladného působení je nutno postupně aplikovat všechny Vetomy a vybrat si preparát pro sebe optimální.
Působení a spektrum efektivnosti preparátu |
... Preparát na základě kmenů Bac. Subtilis, které jsou aktivně nepřátelské vůči mnohým patogenním a možně patogenním mikroorganismům, jsou vysoce efektivní při onemocněních bakteriální etologie. Jelikož nespecifikovaná protivirová rezistence člověka je ve významném stupni určena interferonovým systémem, závisí jak na včasnosti jeho „zapnutí“, tak na vybalancovanosti daného preparátu, spojujícího antibakteriální vlastnoti s protivirovým efektem.
1. | B-buněčná chronická lymfoleukosa |
2. | Trombocytoza |
3. | Rakovinnové T-buněčné lymfomy |
4. | Mnohočetný myelom (Multiple myeloma; rakovina plazmatických buněk, kostní dřeně a kostí) |
5. | Bazálně-buněčná rakovina kůže (plochých buněk) |
6. | Rakovinový myelakom |
7. | Sarkom Kaposiho (mnohočetné rakovinové novotvary kůže) |
8. | Keratoakantom (kožní nádor) |
9. | Nádory hlavy, krku, mozku |
10. | Rakovina vaječníků, děložního hrdla, rakovina mléčné žlázy, rakovina močového měchýře, rakovina ledvin |
11. | Rakovina plic |
12. | Parimomatoza hrtanu |
13. | Mastopatie (nemoc prsní žlázy s tvorbou cyst) |
14. | Myomy, fibromyomy |
1. | Hepatitida B (akutní, chronická), hepatitida C |
2. | Infekce papillomavirem (papillomovirová) |
3. | Infekce herpetickými viry (herpesviry) (genitální, ústní dutiny) |
4. | Akutní virová respirační infekce (katar horních cest dýchacích, chřipka, viróza atd.) (např. z nachlazení) |
5. | AIDS |
6. | Cytomegalovirová infekce (Cytomegalovirus hominis) |
7. | Encefalitida (klíšťová) |
8. | Roztroušená skleróza |
9. | Vážné meningitidy různé etiologie |
10. | Chlamidióza |
11. | Dysbakterióza; streptokok, stafylokok |
12. | Žaludeční a dvanáctníkové vředy |
Preparát má podobu jemně krystalického prášku, který obsahuje mikrobiální masu živých buněk sporové formy bakterií Bacillus Subtilis. Preparát má sladkou chuť a snadno se rozpouští ve vodě. Preparát je charakteristický vysoce antagonistickou aktivitou proti širokému spektru patogenních a možně patogenních mikroorganismů a současně působí antivirově.
Při aplikaci preparátu nebyla sledována druhotná onemocnění a jiné odchylky. Doba tradičního léčení se zkracuje 1,5-krát až 2-krát, nemoc probíhá lehčí formou. Při užívání s chladnou nebo horkou vodou se baktérie Bac. subtilis rozmnoží v žaludku v průběhu 2 - 3 dnů. Preparát začíná působit po 40 - 50 minutách po přijetí.
Po rozmnožení bakterie svými proteazami lyzirují (rozkládají) všechny cizorodé bílkoviny, které nejsou organismu vlastní. Při tom se ničí bakteriální toxiny a defektní buňky, zvyšuje se imunitní status organismu, stabilizují se regenerační procesy v tkáních organismu.
Je neškodný pro novorozence!
Sledování ukázalo: aplikuje-li se preparát profylakticky periodicky na jaře i na podzim, virová a bakteriální onemocnění se vůbec nevyskytnou.
V brožurce, z níž byl překládán výše uvedený text, nyní následují kapitoly probírající užívání preparátu v kapslích, tekuté formy Vetomu, Bioseptinu (mast), Bioseptinu (gel), Nozdrinu (kapky), Vetomginu (kandely) a Komarovova prášku.
Dále jsou tam fotografie různých certifikátů, registračních osvědčení atd.
Dodatek na závěr českého překladu
Zde je v PDF Ruská informační brožurka o Vetomu, prospekt (redakce je trochu odlišná než u brožurky, kterou nám dodali k zakoupenému Vetomu, z níž byl pořízen tento překlad /výběr/; ale je to dost podobné).
Opakuji, že tento překlad je výběrem podstatné části ruskojazyčné brožurky (prospektu a návodu dodávaného k Vetomu při zakoupení). Zvláště co se týče aplikace jiných forem Vetomu, než je základní (prášek pro rozpuštění v nápoji a ústní užívání), odkazuji na originální materiály ať už v brožurách nebo na webových stránkách (viz níže). Toto je neoficiální a nikým neautorizovaný překlad, pořízený jen pro informativní seznámení s Vetomem. Za účelem získání veškerých ověřených oficiálních informací pro indikaci a způsob užívání Vetomu odkazuji na webové stránky výrobce Vetomu či na další jím vydané materiály.
Text naší brožurky pochází zřejmě ze spojení několika různých edicí či od různých autorů. Základní informace se tam dost opakují a je tam několik poněkud odlišných verzí dávkování, četnosti a celkové doby aplikace. Každý ať si sám vybere. Je to v jádru přírodní léčivo a u takových je běžné, že se mohou užívat podle různých schémat.
Poznámka překladatele
Stránky e-shopu, kde lze zakoupit Vetom v České republice: vetom.club
Hlavní oficiální web firmy, která vyvinula a vyrábí Vetom: http://vetom.ru/
http://my.mail.ru/community/vetom-11/EBF7853ADB2A6F4.html
Stažení ruskojazyčných materiálů o Vetomu:
http://vetom-spb.narod.ru/downloads/Vetom_info.pdf
http://www.vetom.info/downloads/micro.doc
Ruský prospekt o Vetomu (podobný naší brožurce) stažený z internetu je u nás na serveru zde (v PDF).
Ruská brožurka o Vetomu stažená k dispozici u nás: vetom-micro.doc
Přednáška odborníka, který se podílel na vývoji Vetomu (v ruštině) - mp3